Top 3 jocuri de criptomonede nelansate care te pot face milioane

Jocurile blockchain sunt în creștere în popularitate, dar până de curând nu puteau concura cu titlurile de top din cauza lipsei de finanțare și a mecanicii de joc învechite.

Dar asta se schimbă încet. Mai multe inovații de joc ar putea atrage chiar și jucători care au întors nasul înainte.

Noaptea mortilor vii
După cum sugerează și numele, acest joc construit pe Beam (BEAM) și alimentat de blockchain-ul Solany (SOL) va fi un shooter cu zombi. Jucătorii se vor lupta între ei în timp ce sunt încă amenințați de strigoi.

Vor avea trei locații din care să aleagă, toate fiind copii fidele ale orașelor New York, Londra și Dubai.

Caracteristicile și atributele Nopții morților vii
Datorită genului jocului battle royale, adică o luptă pe o hartă mare, unde cel care supraviețuiește cel mai mult câștigă, titlul este un concurent la jocurile Fortnite sau PUBG, de exemplu.

Va fi complet gratuit pentru jucători, iar jucătorii pot câștiga jetoane SOS pentru a juca, care pot fi folosite pentru a cumpăra arme, echipamente și pentru a debloca evenimente.

Foarte interesant va fi și modul Mercenary, adică modul mercenar, care vă permite să câștigați bani jucând. Există o taxă pentru a intra în acest mod, câștigătorul, adică ultimul supraviețuitor, poate câștiga apoi banca totală de jetoane.

Așadar, jocul va folosi două jetoane, SOS fiind jetoanele de joc și NOD jetoanele de guvernare care le va permite participanților să voteze pentru noi funcții, să sugereze actualizări și multe altele.

Blocklords
O strategie multiplayer medievală în care o lume este creată și controlată de jucătorii înșiși. Ele pot influența modul în care lumea Blocklords se va dezvolta în mai multe moduri de joc: agricultură, luptă, gestionarea resurselor și guvernare.

Întregul ecosistem va fi susținut de mai multe criptomonede. Jetonul LRDS va juca un dublu rol în jocuri și management.

Jetonul ALE, la rândul său, va fi creat în jocul Brewery from grain, iar producția lui va necesita timp, strategie și implicarea eroilor. Această profunzime economică adaugă realism jocului și face din producția ALE o parte semnificativă a lumii Blocklords.

O demonstrație a lumii în Blocklords
În plus față de aceste jetoane, puteți cumpăra eroi și articole în piața Blocklords pentru Polygon (MATIC) și Immutable (IMX).

Cu toate acestea, cunoștințele despre criptomonede, NFT și web3 nu sunt de facto necesare pentru a juca, iar datorită distribuției prin Epic Games, jocul poate atrage jucători clasici care nu au intrat încă în contact cu lumea cripto.

Conflictul cetățean
Citizen Conflict este un shooter competitiv futurist bazat pe echipe, care amintește probabil cel mai mult de Overwatch ca stil și are un potențial considerabil de a deveni un e-sport.

Funcționând pe Unreal Engine 5.0, oferă un joc dinamic cu abilități de mișcare personalizate pentru fiecare dintre linia de eroi, crescând numărul de opțiuni tactice în luptă.

Conectează web2 și web3, iar jucătorii își gestionează economia și votează următoarea direcție într-o organizație autonomă descentralizată (DAO) folosind tokenul QORPO, care a fost lansat la sfârșitul lunii februarie. În plus, jucătorii primesc NFT-uri din cutiile de pradă.

Din nou, jocul este oferit gratuit de Epic Games, așa că, dacă aveți hardware suficient de puternic, nu este nimic de așteptat.

Alăturați-vă familiei noastre de investiții pe Discord
Comunitatea noastră este un loc în care se întâlnesc nou-veniți și comercianți pasionați și investitori experimentați. Împărtășiți-vă sfaturile de tranzacționare, strategiile și discutați despre evenimentele curente ale pieței. Fiecare zi este o nouă oportunitate și fiecare membru al comunității noastre poate aduce o perspectivă unică în lumea finanțelor.

Alăturați-vă nouă și descoperiți puterea înțelepciunii colective pentru a vă ajuta să vă atingeți obiectivele de investiții. La noi, tranzacționarea nu este doar despre cifre, ci despre comunitatea care vă oferă cheia succesului!

ro_RORomanian